Ogólne warunki sprzedaży

Modernizacja instalacji grzewczej: gdy brak wolnego szachtu kominowego

Domy wybudowane podczas boomu budowlanego lat 90. w większości wymagają już gruntowanych remontów – wśród priorytetów często znajduje się wymiana instalacji grzewczej na bardziej efektywną i nowoczesną. Przeszkodą może okazać się jednak brak wolnego szachtu kominowego. Czy jest na to jakiś sposób?

Jest! 🙂 Odpowiedni system kominowy. Dobrym wyjściem jest zastosowanie dwuściennych, izolowanych systemów, które nie tylko nie wymagają dodatkowego miejsca, ale i estetycznie wyglądają.

Trzy główne zalety dwuściennych systemów kominowych

1. Szerokie możliwości zastosowań

To cecha, którą najczęściej podkreślają inwestorzy zadowoleni z tego rozwiązania. Dwuścienne systemy kominowe nadają się bowiem zarówno do montażu wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Dzięki temu rozwiązaniu urządzenie grzewcze możemy postawić w dowolnym miejscu w domu.

2. Estetyka

To również ważny aspekt. Dwuścienne systemy kominowe nie wymagają dodatkowego obudowania. Jest to cecha o tyle istotna, że w ramach modernizacji budynków z lat 90. bardzo często gruntownie odświeżana jest także elewacja. Najnowsze trendy wyraźnie różnią się od tych sprzed 30 lat. Obecnie dominuje jasny, prosty, surowy, skandynawski design – metalowy przewód kominowy idealnie się w niego wkomponuje. Dom nabiera wyrazu, gdyż kominy zewnętrzne same w sobie stanowią już ciekawą część elewacji. Ciekawą alternatywą jest również możliwość pomalowania komina na kolor elewacji lub dachu. Klienci przy zamówieniu wybierają odpowiedni kolor z palety RAL, rozwiązań jest wiele: można nawet część komina pomalować na kolor ściany, a część ponad dachem na kolor pokrycia dachowego.

3. Niewielka masa własna

Ta cecha również sprzyja renowacjom. Kominy dwuścienne można bez problemu zamontować bezpośrednio na ścianie budynku bez konieczności stawiania uzupełniających konstrukcji. Do wyboru mamy opcje montażu lekkiego komina na wsporniku lub fundamencie.

Dwuścienne systemy kominowe od MK – rozwiązania na miarę nowoczesnych potrzeb

W zakresie dwuściennych rozwiązań kominowych mamy bogate doświadczenie potwierdzone na tysiącach inwestycji.

Najpopularniejszym rozwiązaniem jest dwuścienny system MKD stosowany do kotłów atmosferycznych i kominków. MKD występuje w dwóch wersjach – Standard oraz Premium, opiera się na działaniu w podciśnieniu i może pracować w maksymalnej temperaturze 600°C.

W rodzinie tych systemów znajdują się także inne rozwiązania.

MKKD to z kolei system dwuścienny z uszczelką, do zastosowania jako samodzielny komin zewnętrzny, do tzw. kotłów kondensacyjnych. Wszystkie elementy wewnętrzne w systemie są całkowicie szczelne, posiada przetłoczenia pod uszczelki. Występuje w wersji Standard (kotły na olej i gaz), może pracować w temperaturach od 120°C do 200°C.

Trzecim rozwiązaniem jest żaroodporny system dwuścienny 30MKDZ, który znajdzie zastosowanie przy kotłach z paliwem stałym. Występuje wyłącznie w wersji Premium (drewno, pellet, eko-groszek), może pracować maksymalnie w temperaturze do 600°C, opierając się na działaniu w podciśnieniu.

Your compare list

Compare
Usuń wszystkie
Porównaj
0